Manapság már nem okoz gondot lefényképezni több szögből is az esetleges károkat, így nagyon fontos, hogy jól dokumentálja az ingatlan tulajdonos a viharos szél rongálásának nyomait. Miután jól kivehető képeket készített a károkról, minél előbb jelentse be a kárigényét!
Mivel a hétvégi szél gyakorlatilag az egész országot érintette, érdemes az online ügyfélszolgálatot használni - a telefonvonalak ilyenkor jócskán túlterheltek, és nem biztos, hogy gyorsabban be tudja jelenteni a kárigényét az ügyfél, mint online.
Mivel általában a tulajdonosok először felmérik a károkat, és - érthető okokból - a kármentésre koncentrálnak még pár napig, ráadásul a nyaralókat jellemzően a vihar utáni hétvégén szokták ellenőrzik, csak némi csúszással értesítik a biztosítót a tulajdonosok, így lehet, hogy alábecsülték a biztosítók a hétvégi vihar okozta károkat.
Az Aegon Biztosító jelzése szerint a károk értéke általában százezres nagyságrendű; főként a lakóházak tetőszerkezetét károsította a szél, de a beázás és a kidőlt fák által okozott károk is jelentősek. Nagyjából 250 millió Ft-ot fognak kifizetni.
A Groupama Biztosító 3-400 millió Ft-nyi kifizetésre számít, a Generali Biztosító pedig 2-300 millió Ft-ra.
A kárbejelentések legnagyobb számban
Az eddigi jelzések alapján a legérintettebb települések
Viharok mindig voltak és lesznek... Ne kockáztasson Ön se! Kössön értékkövető lakásbiztosítást ingatlanára!
Forrás: MTI