Ilyenkor a legokosabb döntés, ha kötünk biztosítást. Persze elvileg csalánba nem üt a ménkű, de azért jobb a villámhárító mellett egy alapos biztosítással felkészülni a felmerülő károk anyagi költségeinek minimalizálására.
Szinte mindenkinek fontos, hogy legyen egy hely, amit otthonának tudhat. Az ezt felöltöztető értékeink értelemszerűen fontosak, és egy baleset, természeti viszontagság miatt ezek károsodása, elvesztése nagy lelki és anyagi veszteséget okoz. Ezért mindig kössünk lakásbiztosítást.
Továbbá fontos időszakosan megvizsgálni a meglévő biztosításunkat és tisztában lenni azzal, hogy milyen kockázati körökkel vagyunk felvértezve, illetve az alulbiztosítás kizárását is célszerű végrehajtani.
Amire az év ezen szakaszára való felkészülésben érdemes alaposan odafigyelni biztosításkötéskor:
Ezek általános kockázati tényezők, de legyünk résen, hogy minden esetre bebiztosítsuk a lakást. A biztosításkötés és annak alapos átböngészésén felül természetesen mi is tehetünk a károk csökkentése érdekében, ha esetleg beüt a krach.
Ha elmegyünk otthonról, akár csak egy órára is, mindig csukjuk be a nyílászárókat. Ez elég kellemetlen nyáron, hiszen fülledt levegőre érünk haza - főleg 40 fokban, de mégis kellemesebb, mint egy eső áztatta, törött ablakú és szélfútta házba hazatérni. A kertben is érdemes védett helyen tárolni a használati eszközöket, bútorokat, sporteszközöket.
Ezekkel az apró odafigyelésekkel és egy igényekhez mérten megkötött biztosítással már ténylegesen biztonságban tudhatjuk otthonunkat.